Korona-szigetek
– Magyarok a világban korona idején

Megkerestünk néhány magyart, akik ideiglenesen vagy életvitelszerűen külföldön élnek, így mesélni tudnak arról, hogy a világ más országaiban hogyan vészelik át a covid-19 tombolását.

Miami mellett a nyílt vízen, a világ 3. legnagyobb szállodahajóján karanténban rekedt Szilvi, négy másik magyar társával együtt. A hajó személyzetéhez tartoznak, most nem dolgoznak épp, de ha most irigykednétek, hogy milyen klassz dolguk van egy panorámás vendégszobában elütni az időt, hallgassatok bele a beszélgetésbe…

Llaszlo Kiss (URH, Európa Kiadó) még mindig az egyik legsármosabb magyar basszgitáros. Több mint 20 éve Ausztráliában él, és most valószínűleg épp alszik (ott hajnal van) úgyhogy mondhatok ilyeneket.

Felhívtuk, hogy meséljen a bozóttüzekről és a koronavírusról, meg arról, hogy érezhető-e még a kikezdhetetlennek tűnő, híres ausztrál nyugalom az emberekben.

Dr. Kinga Bercsenyi biológus, rákkutató Londonban él családjával.
Vele készült a 3. Korona-szigetek podcast, amit csütörtökön hallhattok.

Miért készül ennyire lassan (?) az a vakcina? Hogy befolyásolja a rákkutatást a koronavírus? Mennyire fegyelmezettek az angolok a karanténban? Hogy néz ki a londoni digitális oktatás?
… és a többi olyan téma, amit ti is megkérdeznétek egy londoni biológusnőtől. ❤️

Gyertek és hallgassátok meg Oláh Judit filmrendezőt berlini karantén-tapasztalatairól és a Visszatérés Epipóba / Return to Epipo című új filmjéről.

Ez a film Sipos Pál volt középiskolai tanár hatalommal való visszaéléseinek és szexuális zaklatásainak áldozatait szólaltatja meg, és kíséri végig egy csoportterápia keretein belül.
Judit is résztvevője volt gyerekként annak a tábornak, amiben Sipos tanár úr kialakította Epipót, a saját szabályokkal bíró fiktív országot. Bár ő maga is sokat sérült a táborozások során, csupán felnőttként, egy 2014-es leleplező újságcikk ( 444 : Magyari Péter: Utána minden állat szomorú) során tudta meg, hogy a tanár milyen szexuális játékokba vitte bele gyerektársait.

Szilasi Szilvivel egy hónapja készítettük az első interjút.
Tegnap a másodikat.

Kíváncsiak voltunk, mi zajlik benne, hogy érzi magát, miután két hónapja van bezárva a karantén miatt egy kabinba volt munkahelyén, egy óceánjáró hajón, valahol Miami közelében a tengeren, és több kudarcos próbálkozás után sem sikerült hazajutnia Magyarországra.

Mi a különbség a két beszélgetés között?

Az elsőben Szilvi harcos volt és bizakodó, tegnap pedig fáradt és kétségbeesett.
Az első interjúban a bezártságról és a szörnyű kosztról beszéltünk, a tegnapi beszélgetés az öngyilkosságot elkövető sorstársakról szólt inkább…